جمعه, 30 فروردین 1398

اطلاعيه

از همه همشهريان عزيزم اعم از شهر وروستا چه انهايي كه در سميرم هستند چه انهايي كه خارج از سميرم هستند و تمام علاقمندان به حل معضلات شهرستان و فعالين اجتماعي فرهنگي خواهشمند است نقد و انتقادات خود را براي ما ارسال كنيد و همچنين منتظر قلم هاي شما در اين پايگاه هستيم

جستجو

اخرین خبرها

اخبار:   

نمایی از استودیوی فضای باز  شبکه یک سیما برنامه زنده سرزمین ما  مهدی بهرامیان وسمیه بهرامیان بالباس  بومی وقدیمی  سمیرم.       ‌‌‌ازانجمن پیام اوران سبزسمیرم

تصاوير سميرم

تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


پایان کاوش باستان شناسی در تل هفت هزار ساله سمیرم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 01 آبان 1393 ساعت 12:47

این کاوش نشانگر آن است که پیشینه سکونت در منطقه سمیرم و دامنه های زاگرس این شهرستان به هفت هزار سال پیش می رسد.

کاوش باستان شناسی تل مش کریم سمیرم که از اوایل شهریور ماه امسال آغاز شده بود با نتایج قابل توجهی در زمینه شناخت فرهنگ باستانی این شهرستان به پایان رسید.

این مطالعات به مدت یک ماه زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، شهرستان سمیرم، پژوهشکده باستان شناسی و با همکاری موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج (ع) انجام شد.

افشاری ادامه داد: تل باستانی مش کریم محوطه ای کوچک با ابعاد 35 در 40 متر و ارتفاع دو و نیم متر است.

این کاوش نشان می دهد که شکل گیری این محوطه به اوایل هزاره پنجم قبل از میلاد برمی گردد و همزمان با دوره استقراری شمس آباد و باکون پیش از تاریخ است.

در این کاوش شواهدی شامل بقایای معماری سنگ چین، فضاهایی با دیوارهای چینه ای و خشتی، اتاقی با دیوار چینه ای با سه رنگ قرمز، سفید و سیاه، چند مرحله سکونت روستایی و کوچرو در هزاره پنجم قبل از میلاد نمایان شد.

کاربرد این ساختمان را آیینی و اقتصادی دانست و افزود: یافته های مهم این کاوش شامل قطعات و شمایل منقوش دارای نقوش هندسی، جانوری و گیاهی که بیشتر سمبلیک بوده و ابزارهایی از جنس سنگ چخماق برای استفاده برشی و داسی است.

وی وجود پیکرک ها را نشان از اعتقادات و آیین ساکنان دانست و افزود: اشیای شمارشی مربوط به حسابداری، شمارش اولیه و تجارت مردم که از جنس سنگ و گل بود از مدارک قابل توجه کشف شده است.

این کاوش باستانی پیش زمینه ای برای آغاز مطالعات منسجم، درازمدت و جامع باستان شناسی در این شهرستان است تا توالی فرهنگ های تاریخی جنوب اصفهان مشخص شود.

 

اپدیت انتی ویروس نود32 nod 32

کدهای اکتیو کردن

کدهای اکتیو کردن آنتی ویروس نود 32 ورژن 9 و 10

شما در قسمت اکتیو نود 32 ورژن 9 و 10 یکی از این کد ها را وارد نمایید و آنتی ویروس خود را تا سالها فعال نمایید.


AJVB-X4TG-MEDD-V367-MPJT

CHS8-XA3N-WUWD-TW6X-TD5R

CC3C-XTGR-B3RK-84GT-FBFD

AUEM-X22A-GKDC-GXVG-64DS

BAGU-XWNA-HSVN-VW9E-B3RG

CBKW-X9JC-6824-NP59-4STX

CGHW-X5KR-KWK3-SC2S-E3UF

سمیرم قدیم

تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویرطراحي و پشتيباني شركت كامپيوتري اپل سميرم